loader

Jeżeli podjąłeś już decyzję o tym, że chcesz stworzyć swoją nową i wymarzoną witrynę internetową, ale kompletnie się na tym nie znasz (nikt nie jest dobry we wszystkim), może okazać się, że potrzebujesz fachowca. Tak samo jak sam nie uszyjesz sobie garnituru (o ile nie jesteś krawcem lub krawcową), podobnie jak nie naprawisz sobie samochodu (chyba, że znasz się na mechanice), tak samo nie musisz sam tworzyć swojej wymarzonej strony.

Stronę internetową można zrobić samemu, są ku temu narzędzia. Przy odrobinie dobrych chęci, dużej ilości czasu i zapału jesteśmy w stanie postawić swoją pierwszą stronę zupełnie sami, nawet bez znajomości kodowania. W większości przypadków jednak efekt nas nie usatysfakcjonuje, ponieważ musimy godzić się na kompromisy. I to nawet znaczne. I to nawet mając jako taką wiedzę na temat HTML i CSS. W takim wypadku naturalnym jest więc, że szukamy pomocy.

Być może też pierwszą rzeczą, którą robisz tuż po podjęciu decyzji na temat Twojej nowej strony internetowej jest kontakt z fachowcem. Jest to słuszne działanie dla osób, którzy mogą sobie pozwolić na pewne wydatki i cenią swój czas.

Ile to kosztuje?

Profesjonalne strony internetowe generalnie dzielą się na takie za które płaci się raz (więcej) i abonamentowo (mniej). Oczywiście zapłacenie raz, na dłuższą metę jest dużo bardziej opłacalne niż opłaty abonamentowe.

Jednorazowa opłata dla stron internetowych zaczyna się od 500zł, natomiast w przypadku abonamentów jesteśmy w stanie znaleźć oferty zaczynające się od 50zł miesięcznie.

Należy pamiętać o tym, że cena strony internetowej to bardzo „śliska sprawa”. Programiści, często, ku zdziwieniu klientów, liczą za każdy szczegół do wykonania. Można powiedzieć, że koszt wykonania strony firmowej wraz z rozbudowaną ofertą, kompletnym brandingiem i indywidualną pracą grafika, może wynosić nawet 5 tysięcy złotych w górę. Wnioski należy wciągnąć samemu, podpowiem tylko, że w branży prawie zawsze większa cena idzie w parze z lepszą jakością.

Domena lub(i) serwer?

Czy warto kupować domena lub(i) serwer przed zleceniem? W większości przypadków nie musisz tego robić. Większość szanujących się firm tworzących stronę internetowe ma swoje własne serwery i domeny, czego dodatkową zaletą jest brak często bardzo skomplikowanych konfiguracji po Twojej stronie.Czy 

Dodatkową, aczkolwiek być może najważniejszą zaletą jest obniżenie kosztów. Serwer kupiony na dowolnym portalu hostingowym dla Twojej strony internetowej zazwyczaj jest wykorzystywany w bardzo małym stopniu. Firmy informatyczne mają na to swoje rozwiązania, instalując strony swoich klientów w większej ilości na jednym serwerze.

Nie warto kupować domeny ani serwera przed kontaktem z firmą tworzącą Twoją stronę www.

Treści przede wszystkim

Pamiętaj! Konkrety to Twoje najlepsza broń w konfrontacji z webdevloperem. Każdy ma swoją wizję strony, która jeszcze nie istnieje i dla drugiej osobym, może ona być zupełnie abstrakcyjna. Zanim, zlecisz komuś wykonanie Twojej strony internetowej zastanów się nad tym co chciałbyś żeby znalazło się na niej teraz oraz w przyszłości, przemyśl układ menu, liczbę podstron, treści na nich (w postaci tekstów), zdjęcia (Twoich produktów lub usług).

Możesz skorzystać z poniższej rozpiski, ułatwi ona wycenę (na 100% zniży cenę) oraz tworzenie strony internetowej:

Tematyka strony: ...

Nazwa strony: ...

Logo: ... (napisz informację czy już posiadasz, lub jak sobie je wyobrażasz)

Menu górne (header): ... (np. logo z lewej strony, z prawej menu, numer telefonu i adres email)

Stopka, dolna cześć strony (footer): ... (np. link do zakładki kontakt, dane kontaktowe, adres i telefon)

Strona główna: ... (np. na górze przesuwane zdjęcia (tzw. slider), niżej sekcja "o nas", niżej krótki opis naszych produktów, niżej zachęcenie do kontaktu, niżej ostatnie wpisy z kategorii aktualności)

Dodatkowe strony ... (np. o nas, kontakt, oferta, silniki, skrzynie biegów, hamulce, akutalności)

 

i elementy które możesz przesłać po wycenie, a przed rozpoczęciem tworzenia strony:

Treści do stron: ... (np. główna, o nas, oferta, silniki, skrzynie biegów, hamulce (w załączniku))

Zdjęcia do stron: ... (np. w załączniku)

Komentarze nie publikowane na Facebook'u

O Allset

Allset to firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych w pełnym znaczeniu tych słów. Tworzymy zarówno małe projekty firmowe jak i duże aplikacje internetowe. Chcemy przekazać Wam nasze bezcenne doświadczenia zdobyte w tej dziedzinie.

662-075-782

All rights reserved by Allset Żywiec © 2017