loader

Composer - objaśnienie i instalacja

Własne tłumaczenie ang. wiki: Composer to instalator pakietów na poziomie aplikacji dla języka PHP. Wprowadza on standard dla zarządzania software'em i bibliotekami PHP wymaganymi przez Wasze aplikacje.

Chcę stworzyć stronę internetową dla swojej firmy! Co dalej?

Jeżeli podjąłeś już decyzję o tym, że chcesz stworzyć swoją nową i wymarzoną witrynę internetową, ale kompletnie się na tym nie znasz (nikt nie jest dobry we wszystkim), może okazać się, że potrzebujesz fachowca.

Problem różnych wysokości elementów w wierszu rozwiązany!

Każdy kto tworzył strony w narzędziach takich jak Bootstrap spotkał się z problemem różnych wysokości elementów, mimo, że teoretycznie powinny być one takie same. Częstym przykładem może być element tytułu produktu w sklepie internetowym - gdzie jeden produkt nazwa się „Pendrive 32GB”, gdzie tym czasem w rzędzie znajduje się „Laptop 2 w 1 ACER Switch Alpha 12 SA5-271-37SL”.

5 najpopularniejszych framework'ów PHP

Wybór framework'a PHP nie wydaje się rzeczą łatwą. W końcu nauka jego workflow to nie kwestia dnia, zwłaszcza dla mniej zaawansowanych użytkowników. W tym artykule chciałem zaprezentować 5 najpopularniejszych PHP framework'ów, aby ułatwić wam wybór.

7 Metatagów, które powinny się znaleźć na każdej stronie.

Element <head> jest container'em dla metadanych. Jest położony nad elementem <body> oraz jest jednym z kilku elementów dozwolonych w tagu <html>. Metadane HTML są informacjami o dokumencie i nie są wyświetlane użytkownikowi, dopóki ten nie zbada źródła strony.

Laptop do tworzenia stron internetowych - macOS vs Windows

Na początku trzeba powiedzieć, że paradoksalnie komputer dla Webdevelopera nie jest sprawą najważniejszą. Średniej jakości laptop, kupiony na popularnym serwisie aukcyjnym, w większości przypadków da sobie idealnie radę, jeżeli mówimy o codziennych zmaganiach nas, czyli Webdevoloperów. Jednak dobrej klasy, poprawnie skonfigurowany komputer to skarb. Sami często, nawet nie wiemy jak wiele możemy sobie ułatwić poprzez zorganizowanie sobie środowiska pracy.

O Allset

Allset to firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych w pełnym znaczeniu tych słów. Tworzymy zarówno małe projekty firmowe jak i duże aplikacje internetowe. Chcemy przekazać Wam nasze bezcenne doświadczenia zdobyte w tej dziedzinie.

662-075-782

All rights reserved by Allset Żywiec © 2017